Skończył się już czwarty rok wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Krainy Drwęcy i Pasłęki na lata 2014-2020. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zostało złożonych 147 wniosków o dofinansowanie i zostało podpisanych 46 umów.
Przedsięwzięcia zaplanowane w Lokalnej Strategii Rozwoju cieszyły się różnym zainteresowaniem i środki zaplanowane w strategii zostały wykorzystane na różnym poziomie. Były również przedsięwzięcia, w których pomimo kilku ogłoszonych naborów nie zostały podpisane żadne umowy o przyznaniu pomocy. Dotyczy to operacji w zakresie - tworzenie lub rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych.
Pomimo nie zrealizowania wskaźnika w zakresie – tworzenie lub rozwój inkubatorów przetwórstwa lokalnego produktów rolnych udało się osiągnąć pozostałe zaplanowane w Lokalnej Strategii Rozwoju Krainy Drwęcy i Pasłęki na lata 2014-2020 wskaźniki produktu.
Ciągła analiza stanu wdrażania strategii przez Zespół ds. aktualizacji LSR pozwoliła na wypracowanie propozycji zmian w dokumencie strategicznym Stowarzyszenia Krainy Drwęcy i Pasłęki, które zostały przedstawione i przedyskutowane na posiedzeniu Zarządu LGD w dniu 18 listopada 2020 roku.
Obecnie przedstawiamy Państwu Raport z badań ewaluacyjnych za rok 2020 z wnioskami wypracowanymi przez Zespół ds. aktualizacji LSR i zachęcamy do zgłaszania swoich propozycji zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju. Zgłaszane propozycje będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej. Prosimy o wykorzystanie do konsultacji załączonego formularza. Na propozycje czekamy do 31 stycznia 2021 roku. Należy je przesyłać na adres e-mail: leader@frrl.org.pl, lub do Biura Stowarzyszenia Krainy Drwęcy i Pasłęki, ul. Mazurska 30, 14-105 Łukta.
Raport z badań ewaluacyjnych za rok 2020
Realizacja budżetu podzielony na cele za rok 2020
Związek Stowarzyszeń „Kraina Drwęcy i Pasłęki” zwany dalej Zamawiającym zaprasza do złożenia oferty na wykonanie usług
Zamieszczamy Państwu prezentację szkoleniową dotyczącą konkursu o powierzenie grantów Nr 15/2020. Prezentacja zostanie omówiona podczas szkolenia