Wyszukaj na stronie
 Leader Fundacja Rozwoju Regionalnego Łukty

Kasztanowy Park

Strona główna » Przykładowe projekty » Kasztanowy Park
Kasztanowy Park

Grantobiorca: Stowarzyszenie Isąg

Kwota przyznanej pomocy: 49 866, 95 zł

Miejsce realizacji: Łukta, gmina Łukta

Konkurs: 19/2021 o powierzenie grantów współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel główny: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej miejscowości Łukta poprzez utworzenie Kasztanowego Parku w którym powstanie ogólnodostępna i niekomercyjna infrastruktura rekreacyjna.

W ramach pozyskanej dotacji w wysokości 49 866,95 zł wykonano drewnianą wiatę, podświetlaną fontannę i aleję gwiazd. Ponadto zakupiono dwa wózki wystawiennicze oraz lampy solarne oświetlające park. Na placu zostały zamontowane skrzynie w których
zaprojektowano mini łąki kwietne z kwiatami miododajnymi. Aleja Gwiazd prowadzi od głównej ulicy w kierunku wejścia do GOKu. Znajdziemy na niej podpisy osób związanych z Łuktą: Helenę Michel, Stanisława Raginiaka, Jana Dąbrowskiego, Marcina Krzysztofa Łukaszewskiego, Marka Piekarczyka, Jerzego Słotę. Przy alei gwiazd Gminny Ośrodek Kultury ufundował tablicę informacyjną przybliżającą sylwetki tych osób. Na tablicy znajdują się dodatkowo kody QR, które pozwolą zainteresowanym osobom
pozyskać więcej informacji na temat wybranych i znanych osób związanych z Łuktą. Utworzona fontanna będzie służyła również jako poidełko dla owadów i ptactwa. Wieczorem jest podświetlona, a szum jej wody oraz melodia z głośników tworzy romantyczny nastrój.
Miejsce jest idealne dla osób w każdym wieku.

 

 


Zobacz również
Wątki z tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta

tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl

Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00

Kontakt
Gminy w LGD
Zapoznaj się z gminami w naszym stowarzyszeniu
Eyropejski Fundusz Rolny
Wyjście
Przewiń na górę