Wyszukaj na stronie
 Gmina Grunwald

Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat

Strona główna » Przykładowe projekty » Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat
Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat

Grantobiorca: Stowarzyszenie „Duma Taborza”

Kwota przyznanej pomocy: 49 940,00 zł

Miejsce realizacji: Tabórz, gmina Łukta

Konkurs: nr 15/2020 o powierzenie grantów współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tytuł: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Cel główny: poprawa jakości życia mieszkańców poprzez stworzenie ogólnodostępnego miejsca rekreacji dla dzieci, które jednocześnie będzie miejscem aktywizacji mieszkańców i turystów w pobliżu Rezerwatu Przyrody „Sosny Taborskie”.

W ramach realizacji grantu powstał plac zabaw dla dzieci w miejscowości Tabórz. Powstała infrastruktura pozwoli najmłodszym mieszkańcom i turystom wśród rówieśników aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu oraz wpłynie pozytywnie na poprawę ich kondycji fizycznej. Utworzenie placu zabaw pozwoliło w sposób ciekawy zagospodarować niewykorzystaną i ogólnodostępną przestrzeń nad jeziorem Tabórz. To właśnie na placu zabaw dzieci będą mogły uwolnić swoje emocje, rozwinąć równowagę, motorykę, mięśnie itp. Plac zabaw wyposażony został w bezpieczne urządzenia i korzystać z nich można nieodpłatnie. Stowarzyszenie „Duma Taborza” będzie dbać o regularne przeglądy urządzeń do zabawy, aby zawsze były bezpiecznie użytkowane. Taka inicjatywa zdecydowanie uatrakcyjni rodzinne spotkania i będzie kreować niezapomniane chwile spędzone przy zabawie.

Ponadto w miejscowości Tabórz znajduje się unikatowy na skalę świata Rezerwat Przyrody pn. „Sosny Taborskie”. Atrakcja przyrodnicza przyciąga do miejscowości sporo turystów. Stowarzyszenie „Duma Taborza” zgodnie z celami statutowymi będzie mogło łatwiej zachęcić najmłodszych słuchaczy do udziału w warsztatach ekologiczno-przyrodniczych, gdyż zajęcia mogą kończyć się w miejscu, gdzie powstał placu zabaw. Dzięki nowej inwestycji powstała większa możliwość tworzenia edukacyjnych centrów ekologiczno-przyrodniczych.

 


Zobacz również
Wątki z tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta

tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl

Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00

Kontakt
Gminy w LGD
Zapoznaj się z gminami w naszym stowarzyszeniu
Eyropejski Fundusz Rolny
Wyjście
Przewiń na górę