W zakładce konkursy – wyniki konkursów zamieszczone zostały listy rankingowe konkursów nr 5/2017, 6/2017, 7/2017, 8/2017
W zakładce do „Pobrania” w dokumencie „Procedura wyboru i oceny operacji w ramach LSR oraz operacji własnych LGD” znajduje się procedura odwoławcza.
Podmiotowi ubiegającemu się o wsparcie przysługuje prawo wniesienia protestu w terminie 7 dni od dnia doręczenia informacji przez LGD zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy RLKS, art. 53 ust. 2 i 3 ustawy PS1 w zw. z art. 22 ust. 8 ustawy RLKS oraz art. 21 ust. 4 ustawy RLKS. Protest należy złożyć w formie pisemnej do Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Krainy Drwęcy i Pasłęki, ul. Mazurska 30, 14-105 Łukta.
Protest przysługuje wnioskodawcom jeśli operacja, o której wsparcie ubiega się wnioskodawca:
a) została negatywnie oceniona pod względem zgodności z LSR albo
b) nie uzyskała minimalnej liczby punktów w ramach kryteriów wyboru operacji (czyli nie została wybrana przez LGD) albo
c) została wybrana ale nie mieści się w limicie środków wskazanym w ogłoszeniu o naborze wniosków,
d) protest także przysługuje od ustalenia przez LGD kwoty wsparcia niższej niż wnioskowana.
Protest jest wnoszony w formie pisemnej i zawiera:
1) oznaczenie zarządu województwa właściwego do rozpatrzenia protestu;
2) oznaczenie wnioskodawcy;
3) numer WoPP;
4) wskazanie kryteriów wyboru operacji, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza oraz uzasadnienie stanowiska wnioskodawcy;
5) wskazanie zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem wnioskodawcy, naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem;
6) podpis wnioskodawcy, lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania wnioskodawcy.
7) Ponadto (jeśli dotyczy):
8) wskazanie, w jakim zakresie wnioskodawca nie zgadza się z negatywną oceną zgodności operacji z LSR oraz uzasadnienie stanowiska wnioskodawcy;
9) wskazanie, w jakim zakresie wnioskodawca nie zgadza się z ustaleniem przez LGD kwoty wsparcia niższej niż wnioskowana oraz uzasadnienie stanowiska wnioskodawcy.
Pełna procedura odwoławcza w zamieszczonym dokumencie poniżej.
W związku z zamieszczeniem w dniu 11 sierpnia 2023 r. na stronie internetowej Stowarzyszenia Krainy Drwęcy i Pasłęki informacji o planowanej do realizacji operacji własnej LGD, informujemy, iż w terminie 30 dni od dnia zamieszczenia ww. informacji, tj. do dnia 11 września 2023 r. do …
W OGRODACH SPOŁECZNYCH PROJEKTU SEED Z GAL INTERIOR DO ALGARVE CENTRAL I STOWARZYSZENIEM IN LOCO (V DZIEŃ WIZYTY STUDYJNEJ W PORTUGALII) Wizytę studyjną w piątek, 19 maja, rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Eksperymentów Rolniczych Tavira (CEAT) – wyjątkowej przestrzeni rolno-środowiskowej, położonej w samym sercu miasta Tavira. …
GAL TERRAS DO BAIXO GUADIANA – WSPÓŁPRACA TRANSGRANICZNA W DORZECZU RZEKI GUADIANA (IV DZIEŃ WIZYTY STUDYJNEJ W PORTUGALII) Kolejny dzień wizyty studyjnej w Portugalii, czwartek 18 maja, pokazał uczestnikom wyjazdu jak ważna jest współpraca, także ta ponad granicami państw. Lokalna Grupa Działania – GAL Terras …
Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki w związku z realizacją projektu współpracy pn. „Widzę, więc wiem” (akronim „WWW”), prowadzi otwartą rekrutację na trzydniowe szkolenie z zakresu wykorzystania mediów społecznościowych w promocji organizacji i lokalnych inicjatyw. Szkolenie skierowane jest do kobiet – liderek życia społecznego obszaru EGO. …
Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta
tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl
Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00
Kontakt