Wyszukaj na stronie
 Atrakcje turystyczne LGD

Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” zakończyło realizację projektu pt. „Pomagam, bo lubię”

Strona główna » Aktualności » Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” zakończyło realizację projektu pt. „Pomagam, bo lubię”
Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” zakończyło realizację projektu pt. „Pomagam, bo lubię”

 

 

Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” 30 czerwca 2017 r. zakończyło realizację trwającego od 1 kwietnia br. zadania publicznego pod nazwą „Pomagam, bo lubię”. Projekt był współfinansowany z budżetu Gminy Łukta.

W zadaniu wzięło udział 15 uczniów-wolontariuszy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie:  Weronika Gol, Maciej Gorząch, Weronika Gromelska, Oliwia Jeziórska, Jagoda Kosiniak, Oliwa Kowalska, Anna Lewandowska, Oliwia Makowiecka, Aleksandra Mlonka, Zuzanna Orłowska, Aleksandra Palińska, Tymoteusz Paliński, Alicja Stańczak, Martyna Stępień, Aleksandra Zając.

Wolontariusze podjęli szereg inicjatyw skierowanych do społeczności lokalnej. Przeprowadzili zbiórkę żywności dla najuboższych mieszkańców naszej gminy. Brali też  udział w zbiórce karmy dla bezpańskich kotów i psów z terenu naszej gminy.
Wzięli udział w zajęciach literacko-kreatywnych  pn.  „W świecie baśni” zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łukcie dla dzieci w wieku 2-5 lat (w ramach klubu „Mamy  i Malucha”). Uczestnicy projektu zaprezentowali   dzieciom w formie teatrzyku bajkę  pt. „Czerwony Kapturek”.  Wolontariusze pomagali  również w przeprowadzeniu zajęć organizowanych przez GBP  w ramach AKADEMII UCZNIA  pt. „Indie”.

W ogrodzie botanicznym  przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie uczestnicy projektu posadzili „drzewo wolontariatu”, które będzie pamiątką  ich wspólnej pracy w ramach zadania publicznego „Pomagam, bo lubię”. Wolontariusze spotkali się również w GOK w Łukcie z seniorkami  Panią Ireną Tońską  i Panią Ludwiką Kucharczyk.  Wizyta Pań była doskonałą okazją do  wzajemnego poznania się,  skorzystania z mądrości życiowej starszych osób, a także do wymiany doświadczeń kulinarnych. Z okazji Dnia Dziecka, które odbyło się na placu zabaw w Łukcie, wolontariusze przeprowadzili szereg konkursów i zabaw dla dzieci biorących udział w imprezie.

Uczestnicy projektu wzięli też udział w warsztatach pt. „Komunikacja”, które przyczyniły się do  rozwoju ich umiejętności interpersonalnych, tak ważnych w pracy wolontariusza.  Zajęcia były  też okazją do wymiany doświadczeń w pracy wolontariackiej z wolontariuszkami należącymi do Szkolnego Koła Wolontariatu „Klub Ośmiu” działającego przy Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Ostródzie.

Podsumowanie projektu odbyło się w restauracji „Lawendowa”, gdzie w gronie wolontariuszy i partnerów zadania wspominaliśmy zrealizowane akcje. Pani Sekretarz Gminy Jolanta Górecka wręczyła puchar przechodni dla najlepszego wolontariusza. Zdobyły go trzy uczestniczki: Jagoda Kosiniak, Zuzanna Orłowska i Aleksandra Mlonka. Wszyscy wolontariusze otrzymali dyplomy i upominki.

Zadanie publiczne pn.„Pomagam, bo lubię” zostało zakończone. Dla wolontariuszy działających w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie nie jest to jednak koniec działań. Od września wezmą udział w kolejnych inicjatywach. Pracy jest dużo, na szczęście ludzi o dobrych sercach  również nie brakuje.

 

Koordynatorki projektu Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadanie publiczne współfinansowane z budżetu Gminy Łukta


Zobacz również
Wątki z tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta

tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl

Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00

Kontakt
Gminy w LGD
Zapoznaj się z gminami w naszym stowarzyszeniu
Eyropejski Fundusz Rolny
Wyjście
Przewiń na górę