AMFITEATR MIEJSKI
Amfiteatr miejski – to charakterystyczne miejsce Braniewa, będącego pierwszą stolicą Warmii. Obiekt został zbudowany w 1974 roku w miejscu dawnej fosy obok murów obronnych miasta wraz z Wieżą Klesza oraz Basztą Młyna Kieratowego. Będąc w amfiteatrze warto odwiedzić mieszczące się nieopodal Muzeum Ziemi Braniewskiej w dawnym Liceum Hozjanum. To dzięki staraniom pasjonatów historii, twórców wspomnianego muzeum Wieża Klesza została odrestaurowana i otwarta dla zwiedzających. Co ciekawe chcąc wybrać się do Muzeum Ziemi Braniewskiej żaden odwiedzający nie płaci za wstęp, a to stanowi nawiązanie do tradycji muzeów warmińskich.
Amfiteatr po gruntownej modernizacji w 2011 roku tworzy wraz z zabytkowym otoczeniem prawdziwą wizytówkę miasta. To wyjątkowe miejsce jest sercem życia kulturalnego Braniewa, gdzie jego mieszkańcy oraz odwiedzający ich goście mogą przyjemnie spędzić czas. Dodatkowego uroku w okresie letnim dodaje piękna fontanna.
Miasto Braniewo BAZYLIKA MNIEJSZA PW. ŚW. KATARZYNY Bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny to monumentalna budowla gotycka, stanowiąca jeden z najpiękniejszych kościołów na Warmii. Wzniesiona w latach 1343-1442. Niestety na skutek działań wojennych w roku 1945 świątynia została prawie doszczętnie zniszczona i z murów obwiednich zachowała się w całości jedynie strona południowa, nieznaczna część …
PARK MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI Park Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji to kompleks różnorodnych stref rekreacyjno-wypoczynkowych zlokalizowany na terenie dawnego „Stada Ogierów” w Braniewie. Swoją formą architektoniczną nawiązuje do przedwojennych majątków ukierunkowanych na hodowlę koni. To w tym miejscu w otoczeniu przepięknego parku z licznymi alejkami spacerowymi wyposażonymi w bogatą …
Gmina Braniewo PORT MORSKI NOWA PASŁĘKA Port morski Nowa Pasłęka – to niewielki port znajdujący się przy miejscowości Ujście, co stanowi ciekawostkę ponieważ większość błędnie kojarzy nazwę z wsią Nowa Pasłęka, która położona jest nieopodal. Port umiejscowiony jest nad ujściem rzeki Pasłęka do Zalewu Wiślanego. Port powstał …
KOŚCIÓŁ W ŻELAZNEJ GÓRZE Kościół w Żelaznej Górze – jest to parafia rzymskokatolicka, co ciekawe parafia w Żelaznej Górze funkcjonuje już od 1390, jednak sam Kościół pw. Świętej Rodziny budowany był etapami od XIV do XVIII wieku kiedy dobudowano drewnianą wieżę. W okresie reformacji (XVI wiek) świątynia stała się kościołem …
Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta
tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl
Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00
Kontakt