Wyszukaj na stronie
 Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki

Remont i wyposażenie zabytkowej remizy OSP Łukta

Strona główna » Przykładowe projekty » Remont i wyposażenie zabytkowej remizy OSP Łukta
Remont i wyposażenie zabytkowej remizy OSP Łukta

Grantobiorca: Ochotnicza Straż Pożarna w Łukcie

Kwota przyznanej pomocy: 49 838,00 zł

Miejsce realizacji: Łukta, gmina Łukta

Konkurs: nr 15/2020 o powierzenie grantów współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tytuł: Remont i wyposażenie zabytkowej remizy OSP Łukta

Cel główny: Poprawa stanu zachowania zabytkowej remizy oraz zwiększenie bezpieczeństwa życia mieszkańców poprzez remont i wyposażenie remizy OSP w Łukcie

Ochotnicza Straż Pożarna w Łukcie pozyskała fundusze unijne w celu przeprowadzenia remontu i zakupu wyposażenia zabytkowej remizy jednostki. Remont polegał m.in. na zdjęciu wcześniejszej boazerii i lustr,wymianie okien,wymianie instalacji elektrycznej, położeniu płyt gipsowych, pomalowaniu ścian i sufitu, zamontowaniu nowego oświetlenia. Natomiast wyremontowane pomieszczenie zostało wyposażone w nowe krzesła, stoły, projektor, ekran, gablotę ekspozycyjną.

Dodatkową innowacyjnością w tym projekcie był zakup defibrylatora zewnętrznego (AED), który został zamieszczony w miejscu publicznym, przy remizie, aby kazdy w łatwy sposób mógł skorzystać, kto postanowi udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, której zatrzyma się akcja serca. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększył się poziom bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Urządzenie AED jest potrzebne do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Coraz częściej mówi się o konieczności zwiększenia publicznego dostępu do defibrylatorów AED. Oczywiście nie dzieje się to bez przyczyny, statystyki podkreślają jak ważną rolę odgrywa automatyczny defibrylator zewnętrzny w procesie reanimacji osoby poszkodowanej z nagłym zatrzymaniem krążenia. To właśnie te przenośne urządzenie może przywrócić poprawny rytm serca poprzez udzielenie wstrząsu elektrycznego o odpowiednim poziomie energii. Użycie defibrylatora jest proste i w pełni bezpieczne, a jak użyć ten sprzęt podpowie nam instrukcja głosowa, w którą jest wyposażony. Poniżej zamieszczono link, który pozwoli zobaczyć do czego służy i jak łatwo wykorzystać defibrylator- http://www.facebook.com/940711875991589/posts/4313853448677398/

W projekcie przewidziano także działania przyrodnicze, które polegały na nasadzeniu przed remizą krzewów i drzewek ozdobnych. Grantobiorca także w trosce o środowisko zaplanował zakup lamp ulicznych, które wyposażone są w kolektory słoneczne. Lampy zostały zamontowane nad trzema bramami garażowymi i wejściem głównym do pomieszczeń remizy.

W celu zachowania tożsamości obszaru, promocji i rozwoju lokalnego  utworzono wystawę upamiętniającą zasługi mieszkańców gminy Łukta.

Poniżej zamieszczono fotografie przedstawiające realizację niniejszego grantu.


Zobacz również
Wątki z tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta

tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl

Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00

Kontakt
Gminy w LGD
Zapoznaj się z gminami w naszym stowarzyszeniu
Eyropejski Fundusz Rolny
Wyjście
Przewiń na górę