Wyszukaj na stronie
 Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki

Samoobsługowa stacja serwisowa rowerów

Strona główna » Przykładowe projekty » Samoobsługowa stacja serwisowa rowerów
Samoobsługowa stacja serwisowa rowerów

Grantobiorca: Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników

Kwota przyznanej pomocy: 49 729,00 zł

Miejsce realizacji: Glaznoty, gmina Ostróda

Konkurs: 19/2021 o powierzenie grantów współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel główny: Zwiększenie atrakcyjności turystycznej miejscowości Glaznoty poprzez utworzenie samoobsługowej stacji serwisowej rowerów

Tytuł: Samoobsługowa stacja serwisowa rowerów

Na obszarze Krainy Drwęcy i Pasłęki jest 695, 6 km szlaków rowerowych. Jest to bardzo popularna atrakcja na obszarze 8 gmin wchodzących w skład obszaru Stowarzyszenia Krainy Drwęcy i Pasłęki. Realizacja grantu pozwoliła utworzyć przyjazne miejsce postoju rowerzystom w pobliżu szlaku rowerowego w gminie Ostróda. Zakupione zostało urządzenie zawierające narzędzia naprawcze do roweru jest to tzw. samoobsługowa stacja serwisowa rowerów. Stacja samoobsługi rowerzystów została zamontowana w miejscu ogólnodostępnym pod nowopowstałą wiatą. Do powstałej infrastruktury wykonano i zamontowano 4 ławki i 2 stoły. W ramach ochrony środowiska zamontowano pojemnik na elementy metalowe , aby ewentualne części uszkodzone roweru były odpowiednio segregowane. W ramach otrzymanej dotacji została również opracowana analiza dotycząca rozwoju turystyki na obszarze LGD. Analiza została wydrukowana na ekologicznym papierze pochodzącym z recyklingu.

Innowacyjnością jest samoobsługowy punkt naprawczy rowerów z możliwością ładowania również elektrycznych. Stacja zawiera szeroką gamę akcesoriów niezbędnych do wykonania przeglądu i naprawy rowerów. Dzięki stacji można m.in. napompować koła, naładować elektryczny rower, dokręcić elementy lub wymienić koło. Zestaw narzędzi naprawczych zawiera: wkrętak, klucz uniwersalny, klucz płaski, klucz nastawny, łyżki do opon. Narzędzia zainstalowane są na linkach ze stali nierdzewnych. Jest ręczna pompka powietrza z manometrem i adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Konstrukcja stacji pozwala na umieszczenie roweru na wspornikach umożliwiających dokonania napraw lub przeglądu.

To profesjonalna stacja, gdzie można dokonać szybko i wygodnie pracę serwisową również wózków inwalidzkich lub dziecięcych. Wszystkie elementy cechują się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie wskutek długotrwałego korzystania z nich.

 


Zobacz również
Wątki z tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta

tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl

Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00

Kontakt
Gminy w LGD
Zapoznaj się z gminami w naszym stowarzyszeniu
Eyropejski Fundusz Rolny
Wyjście
Przewiń na górę