Wyszukaj na stronie
 Gmina Grunwald

Podpisanie umowy na realizację projektu współpracy

Strona główna » Aktualności » Podpisanie umowy na realizację projektu współpracy
Podpisanie umowy na realizację projektu współpracy

Dnia 20.06.2022 r. Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki podpisało umowę na realizację projektu współpracy pn. „Sieć edukacyjnych gier terenowych i szlaków geocachingowych”. Jest to nasz trzeci projekt współpracy w perspektywie finansowej PROW na lata 2014-2020. Tym razem umowa została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego z siedzibą w Gdańsku. Projekt współpracy realizować będziemy wraz z 7 innymi lokalnymi grupami działania z Polski w tym z województwa łódzkiego, opolskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Naszymi Partnerami w projekcie są:

Celem głównym projektu jest udostępnienie turystom oraz mieszkańcom 7 sieci gier terenowych oraz 3 szlaków geocachingowych na terenie Stowarzyszenia LGD Ziemi Człuchowskiej Stowarzyszenia LGD Kraina Trzech Rzek, Stowarzyszenia LGD „Dolina rzeki Grabi”, Stowarzyszenia Kraina Drwęcy i Pasłęki, Stowarzyszenia LGD Dolina Raby, Stowarzyszenia LGD „Kraina Dinozaurów” oraz LGD „Z Nami Warto” poprzez opracowanie gier terenowych, zamontowanie modelowych geoskrytek oraz organizację wizyty studyjnej do czasu złożenia wniosku o płatność.

Środki finansowe przyznane na realizację w/w projektu wynoszą 422.067,00 zł z tego nasza organizacja otrzymała dofinansowanie w wysokości 53 569,00 zł.

W ramach realizacji projektu współpracy w każdej gminie należącej do obszaru działania Stowarzyszenia tj. Dąbrówno, Grunwald, Jonkowo, Łukta, Miłakowo, Morąg, Ostróda i Świątki powstanie gra terenowa oraz założone zostaną geoskrytki, które przyciągają poszukiwaczy w celu ich odnalezienia. Geoskrytki ukryte będą przy atrakcjach turystycznych znajdujących się w danej gminie. Ponadto zostaną przeprowadzone  warsztaty na temat geocachingu oraz powstanie film promocyjny.

Projekt współpracy sfinansowany jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z Poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania.


Zobacz również
Wątki z tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta

tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl

Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00

Kontakt
Gminy w LGD
Zapoznaj się z gminami w naszym stowarzyszeniu
Eyropejski Fundusz Rolny
Wyjście
Przewiń na górę