Wyszukaj na stronie
 Gmina Grunwald

REALIZACJA PROW W STANIE EPIDEMII PRZEZ PRZEDSIĘBIORCÓW

Strona główna » Aktualności » REALIZACJA PROW W STANIE EPIDEMII PRZEZ PRZEDSIĘBIORCÓW
REALIZACJA PROW W STANIE EPIDEMII PRZEZ PRZEDSIĘBIORCÓW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że z uwagi na powstałe problemy z wypełnieniem zobowiązań umownych oraz możliwości skorzystania przez przedsiębiorców z rozwiązań przewidzianych w tzw. „I Tarczy Antykryzsowej”, do momentu wejścia w życie przepisów zmieniających ustawę o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich w ramach tzw. „II Tarczy Antykryzysowej” zastosowanie mają przepisy odnoszące się do siły wyższej. Ponadto w odniesieniu do rozwiązań przewidzianych w „I Tarczy Antykryzysowej” beneficjenci poddziałania 19.2, po wejściu w życie „II Tarczy Antykryzysowej” będą mogli w pełni skorzystać m.in. z zawieszenia działalności na okres epidemii COVID-19.
Jeśli chodzi o tzw. wakacje składkowe, które na okres epidemii COVID-19 uprawniają do nieopłacania składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu wykonywania działalności gospodarczej, to z uprawnienia tego, przedsiębiorcy będący beneficjentami poddziałania 19.2 mogą korzystać już teraz, niezależnie od terminu wejścia w życie „II Tarczy Antykryzysowej”.
Ponadto Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi równolegle z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w kraju wypracowuje zastosowania dotyczące szczegółowych rozwiązań mających prawidłowe wypełnienie dalszych zobowiązań umownych przez beneficjentów dotkniętych skutkami COVID-19 po ustąpieniu epidemii.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego https://prow.warmia.mazury.pl/tarcza-antykryzysowa-wazne-i…/


Zobacz również
Wątki z tej kategorii

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki
ul. Mazurska 30
14-105 Łukta

tel./fax: 89 647 57 45
kom.: 795 409 827, kom.: 728 426 896
e-mail: leader@frrl.org.pl

Biuro czynne: poniedziałek – piątek w godzinach 7.00 – 15.00

Kontakt
Gminy w LGD
Zapoznaj się z gminami w naszym stowarzyszeniu
Eyropejski Fundusz Rolny
Wyjście
Przewiń na górę